Aktivity v okolí

Rybolov

rybar22Medzi aktivity patrí jeden z krásnych rybárských revírov ktorý sa nachádza priamo pred našim Rezortom Apartmány Hrabovo. Vodná nádrž Hrabovo  má rozlohu 1,8 ha a najväčšiu hĺbku 7 – 10 m. Nádrž je situovaná v nádhernom prostredí Hrabovskej doliny v blízkosti dolnej kabínkovej lanovky vedúcej na Malinô Brdo. Ideálne miesto rodinnú rybačku.V nádrži sa vyskytuje pstruh potočný,pstruh dúhový, ostriež ,jalec hlavatý ,kapor rybničný.Rieka Váh od ústia rieky Oravy pri obci Kraľovany po most  pri stanici SAD v Ružomberku a rieka Váh od cestného mosta pri stanici SAD po Jamborov prah nad SCP, a.s. Ružomberok. Revír má dĺžku 19 km a plochu 96 ha. Platí tu 4. stupeň ochrany prírody z titulu územia európskeho významu .Medzi pravostranné prítoky patrí chovný potok Komjatná  a pravostranné pstruhový lovné potoky.

Jazda na koni

jazda-na-koniVeľmi populárny rekreačný šport vhodný pre celú rodinu. Na Liptove je nádherná príroda a zo sedla ju vnímate ešte inak…
HORSE CLUB MUSTANG – má pre Vás pripravené: jazda v jazdiarni,kurz pre začiatočníkov deti a pokročilých,jazdy a vychádzky do terénu Veľkej Fatry,jazda pre telesne a zdravotne postihnutých,jazda na koči jazda na saniach.

 

Terénne kolobežky

kolobezky22Vyskúšajte si letnú adrenalínovú atrakciu v Skiparku Ružomberok, len 50 metrov od Apartmánov Hrabovo. Pripravené sú pre Vás trasy rôznych druhov náročností v dĺžke 3 až 5,5 km, s prevýšením 423 m.Kabínovou lanovkou sa vyveziete do výšky 1000 m a krásnou dolinou zjazdíte na kolobežkách až k našim apartmánom Hrabovo.Čerstvý vzduch ,príroda a vietor vo vlasoch to je zážitok ktorý môžete u Nás vyskúšať..

Letná horská bobová dráha

bobová dráha.jpgNachádza sa cca 25 km od Apartmánov v obci Pavčina Lehota pri Liptovskom Mikuláši. Čaká na Vás 16 zákrut, 6 terénnych skokov a 2 rampy. Jazdí sa na špeciálnych vozoch z hliníka a plastového výlisku so štyrmi kolesami a troma nezávislými brzdami. Jazda nadol je samospádom po špeciálnom hliníkovom profile, priemerný sklon trate je 23 %, maximálna rýchlosť 45km/h.

Motokáry

MotokáraMotokárová hala KART CENTRUM  LIPTOV sa nachádza v mestskej časti Palúdzka, 2 km od centra Litpvského Mikuláša. V motokárskej hale si môžete vyskúšať  svoju zručnosť a jazdecké vlastnosti ktoré zaživájú pretekáry. V hale Vám pod dohľadom inštruktor vysvetlia bezpečnosť pri ovládaní mokokár a tiež Vám zapožičajú hygienické kukly a prilbu .Osviežiť sa môžete v biliard bare s príjemnou obsluhou.

Lukostreľba

lukostrelba-ruzomberokV stredoveku až do 16. storočia, prekvitala v Európe lukostreľba vo veľkej miere. Anglické luky boli značne dlhé a pôvod je priznávaný bojovným Normanom a Vikingom, ktorí dôraznou streľbou z lukov pod vedením svojho vojvodcu, Viléma Dobyvateľa, rozhodli celú radu bitiek. Legendárnym lukostrelcom stredoveku sa stal anglický zbojník Robin Hood, ktorý bol obdivovaný aj svojimi nepriateľmi. Podľa legendy pred svojou smrťou vystrelil z okna posledný šíp s prianím, aby bol pochovaný tam, kam tento šíp dopadne.

Rafting, splavovanie

Rafting LiptovPozrieť sa na svet z vodnej hladiny našich krásnych riek odporúčame každému, kto má v lete rád vodu. Voda je živel, ktorý spútate pomocou nášho člna. Splavy Váhu a Oravy sú príjemným spestrením dovolenky. Sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, na ktoré počas splavu čakajú prekvapenia.Hoci na Slovensku nie je veľa riek vhodných na rafting, predsa len je tu jedna výnimka. A tá je práve u nás na Liptove! Horský tok rieky Belá je výzvou aj pre náročných a skúsených rafterov.

Paintball

Paint ballAdrenalínové Aktivity ako Paintball.  Je to šport, pri ktorom hráči eliminujú protihráčov z hry strieľaním guličiek, ktoré sú naplnené farbou a pri náraze sa rozbijú.Obyčajne sú tieto špeciálne želatínové guličky strieľané z paintballových zbraní, ktoré sú poháňané CO2 alebo stlačeným vzduchom.Hra sa realizuje v interiéroch i vonku a má viacero foriem, z ktorých najznámejšie sú woodsball, X-ball,speedball a scenario. Paintball si vyžaduje značné množstvo vybavenia ako napr. zbraň, zásobník, guličky,maska tváre a očí. Hranie paintballu zvyčajne zahŕňa dva proti sebe stojace tímy.

Paragliding

paraglidingNa Slovensku existuje približne 17 oblastí kde si môžete vyskúšať lietanie na paraglidingu. Tieto skoky sú pomerne bezpečné a sú schválené ako amatérske lietanie v rámci Slovenskej republiky.Dve najznámejšie oficiálne oblasti pre výborný paragliding sú v blízkosti našich apartmánov Hrabovo.V regióne Liptov však existuje veľké množstvo neoficiálnych oblastí. Tandemové zoskoky a tréning s inštruktorom si môžete vyskúšať v Jasnej a na Donovaloch.