Ostatné aktivity

Čas strávený s rodinou a priateľmi je ten najvzácnejší. A ak si ho spestríte nejakou zaujímavou aktivitou, je ešte o to krajší. Tak si požičajte bicykel, ulovte si rybu alebo spoznajte krásy okolia z konského chrbta.

Jaskyne

Pokiaľ máte chuť navštíviť nevšedný prírodný fenomén, ktorým jaskyňa rozhodne je, v okolí Hrabova je ich hneď niekoľko. Všetky z nich vás dostanú svojou unikátnosťou a tajuplnosťou. Je len na vás, ktorú si vyberiete. Na výber máte hneď z niekoľkých – Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa slobody, Stanišovská jaskyňa, Važecká jaskyňa.

Pamiatky

Ak ste milovníkom dejín a radi spoznávate miestne pamiatky, navštevujete hrady, múzeá či skanzeny, od nás sa môžete vybrať po stopách histórie na rôzne zaujímavé miesta. Neďaleko nášho rezortu sa nachádzajú miesta, ktoré vás očaria históriou a budú na vás dýchať príjemnou atmosférou. Vlkolínec bol v roku 1993 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a vidieť v ňom môžete tradičný spôsob života na Slovensku v horských podmienkach. V Liptovskom múzeu si zas môžete prezrieť expozície prírody, archeológie, histórie, etnografie, papiernictva na Slovensku a expozícia o živote a diele Andreja Hlinku. V okolí sa ďalej nachádza historické mesto Ružomberok, múzeum Liptovskej dediny Pribylina, hrad Likava a Oravský hrad.

Rybolov

Medzi aktivity patrí jeden z krásnych rybárskych revírov ktorý sa nachádza priamo pred našim Rezortom Apartmány Hrabovo. Vodná nádrž Hrabovo  má rozlohu 1,8 ha a najväčšiu hĺbku 7 – 10 m. Nádrž je situovaná v nádhernom prostredí Hrabovskej doliny v blízkosti dolnej kabínkovej lanovky vedúcej na Malinô Brdo. Ideálne miesto rodinnú rybačku. V nádrži sa vyskytuje pstruh potočný, pstruh dúhový, ostriež, jalec hlavatý, kapor rybničný. Revír má dĺžku 19 km a plochu 96 ha. Platí tu 4. stupeň ochrany prírody z titulu územia európskeho významu. Medzi pravostranné prítoky patrí chovný potok Komjatná a pravostranné pstruhový lovné potoky.

Jazda na koni

Veľmi populárny rekreačný šport vhodný pre celú rodinu. Na Liptove je nádherná príroda a zo sedla ju vnímate ešte inak. HORSE CLUB MUSTANG – má pre vás pripravené: jazda v jazdiarni,kurz pre začiatočníkov deti a pokročilých, jazdy a vychádzky do terénu Veľkej Fatry, jazda pre telesne a zdravotne postihnutých, jazda na koči a jazda na saniach.

Terénne kolobežky

Vyskúšajte si letnú adrenalínovú atrakciu v Skiparku Ružomberok, len 50 metrov od Apartmánov Hrabovo. Pripravené sú pre Vás trasy rôznych druhov náročností v dĺžke 3 až 5,5 km, s prevýšením 423 m. Kabínovou lanovkou sa vyveziete do výšky 1000 m a krásnou dolinou zjazdíte na kolobežkách až k našim apartmánom Hrabovo. Čerstvý vzduch, príroda a vietor vo vlasoch to je zážitok ktorý môžete u nás vyskúšať.

Paragliding

Na Slovensku existuje približne 17 oblastí kde si môžete vyskúšať lietanie na paraglidingu. Tieto skoky sú pomerne bezpečné a sú schválené ako amatérske lietanie v rámci Slovenskej republiky. Dve najznámejšie oficiálne oblasti pre výborný paragliding sú v blízkosti našich apartmánov Hrabovo. V regióne Liptov však existuje veľké množstvo neoficiálnych oblastí. Tandemové zoskoky a tréning s inštruktorom si môžete vyskúšať v Jasnej a na Donovaloch.