Okolie Hrabova ponúka nespočetne veľa miest na turistiku. Vyberte sa na nenáročnú prechádzku alebo na náročnejšiu túru a užite si tie najkrajšie výhľady na očarujúcu prírodu.
Veľká Fatra
Národný park Veľká Fatra sa nachádza na území Liptova, Oravy, Turca a Horehronia, roku 1973 bol vyhlásený za chránenú krajinnú oblasť a v roku 2002 bol Nariadením vlády SR prekategorizovaný na národný park. Má rozlohu 40 371 ha a ochranné pásmo 26 132 ha. Na východe Veľkú Fatru ohraničujú Nízke Tatry, Liptovská kotlina a Chočské vrchy, na severe Oravská vrchovina a Malá Fatra, na západe Turčianska kotlina, na juhu Kremnické vrchy a Starohorské vrchy. Jej najvyšší vrch je Ostredok.
Výlet na Čebrať
Nádherný vyhliadkový vrch priamo nad mestom Ružomberok. Má dva vrcholy – Predný Čebrať (945 m n.m.) a Čebrať (1054 m n.m.). Známejším a hojne navštevovaným je Predný Čebrať, ktorý má z väčšej časti obnažený vrchol a je z neho nádherný výhľad na západ, juh aj východ. Mesto Ružomberok máte ako na dlani.Turistický chodník na Predný Čebrať, ktorý nesie meno nestora slovenskej turistiky a ružomberského činovníka Zdenka Hochmutha začína na jeho úpätí na Silbigerovej ulici v blízkosti Kuskovej vily. Výstup na vrchol Predného Čebraťa trvá približne 1 hodinu a 40 minút a vo vrchnej tretine je niekoľko pekných vyhliadkových bodov.
Výlet na Malinô Brdo
Na Malinô Brdo je možné sa vydať z Hrabova aj smerom východným. Po krátkom úseku popri rekreačných chatách vás cesta privedie na Kalváriu, odkiaľ máte mesto Ružomberok (centrum, juh a východ) ako na dlani. Prechádzka na Kalváriu je nenáročná a odporúčame ju každému. Od apartmánov to trvá asi 10 minút. Na tomto mieste sa patrí pripomenúť, že sa jedná o jedinú kalváriu na Liptove, ktorá má 14 zastavení a na konci je kostolík. Na Kalvárii sa môžete rozhodnúť, či budete pokračovať po asfaltovej ceste, alebo sa vydáte na turistike Malinô Brdo po lesnom chodníčku. Cesta trvá približne 1 hodinu. Keď sa už dostanete na turistike Malinô Brdo, bolo by hriechom nenavštíviť perlu slovenskej histórie – osadu Vlkolínec, zapísanú do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Cesta od údolnej stanice sedačkovej lanovky trvá približne 40 minút.
Nízke Tatry
Pohorie Nízke Tatry sa tiahne v dĺžke 80 km smerom zo západu na východ medzi malebnými údoliami Váhu a Hrona. Hlavný hrebeň dosahuje tromi vrcholmi výšku vyše 2000 m. Najvyššie vrcholy Ďumbier (2043 m), (2024 m), Dereše (2004 m), Chabenec (1955 m) a Kráľova hoľa (1948 m) sú jedinečnými výhľadňami na pohoria a údolia Slovenska.
Chočské vrchy
Nevysoké pohorie na severe Liptova, ktoré ponúka bohaté možnosti na turistiku a skrýva nádherné doliny. Jeho dominantou je do diaľky sa týčiaci Veľký Choč. Pohorie sa vyznačuje vysokou lesnatosťou a pestrosťou fauny a flóry. Zachovali sa aj praveké boriny a lesy charakteru pralesa. Zachovali sa tu pozostatky pravekého jaskynného človeka, keltského a slovanského osídlenia, ruiny stredovekých hradov i tradičná architektúra. Odporúčame navštíviť Prosiecku a Kvačiansku dolinu a pre zdatnejších výstup na Veľký Choč, z ktorého je pri dobrej viditeľnosti nádherný výhľad na celé severné Slovensko a časť Poľska.
Západné Tatry
Prekrásne pohorie na západ od Vysokých Tatier. Oravská časť Západných Tatier sa nazýva Roháče a turista tu nájde všetko – mohutné skalnaté vrcholy, ostré bralá, hlboké lesy, vodopády alebo plesá, malebné doliny kontra vysoké štíty. Na hrebeňovú túru možno nastúpiť z ktorejkoľvek doliny: Suchá, Jalovecká, Bobrovecká, Žiarska, Jamnícka, či Račkova alebo miest a obcí Zuberec, Suchá Hora, Žiar alebo Pribylina.