Kúpanie

V okolí Hrabova nájdete množstvo aquaparkov a kúpalísk. Veľkou výhodou je, že všetky z nich máte naozaj veľmi blízko. Medzi najväčšie a najnavštevovanejšie patria Gino Paradise Bešeňová, ktorého súčasťou je Vitálny svet, Aquapark Tatralandia, Aquarelax Dolný Kubín, Kúpele Lúčky a kúpalisko v Liptovskom Jáne.

Je ideálnym miesto na načerpanie novej energie a vitality. Po celý rok môžete spoznať v náručí čarokrásnej prírody Liptova silu jedinečnej termálnej vody, ktorá má pozitívne účinky na ľudský organizmus. Blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne pôsobí na psychiku. Areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová, 12 km od nášho rezortu. 

Výstavbou novej časti areálu sa Thermal park Bešeňová stal areálom s najväčším počtom bazénov na Slovensku a z celkového počtu 16 je až 9 bazénov z antikora. Vychutnajte si kúpanie a relax All inclusive vo vonkajších bazénoch s geotermálnou vodou a vodnými atrakciami, vo vnútorných bazénoch s čírou ohrievanou vodou a v neposlednom rade vo Vitálnom svete – Wellness centre – sústave sáun a inhalácií.

Aquapark Tatralandia

Čaká na vás v objatí Nízkych a Západných Tatier len 2 km od Liptovského Mikuláša a je ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov. V termálnej vode Tatralandie je časť vôd z paleogénneho mora, ktoré bolo na území Liptovskej kotliny už pred 40 miliónmi rokov. Blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Tatralandia vám ponúka 11 bazénov na relaxáciu a plávanie s rôznymi vodnými atrakciami.

Aquarelax Dolný Kubín

Je od areálu apartmánov Hrabovo vzdialený len 15 km. Plávanie je vraj najzdravší šport.Vyskúšajte si zaplávať v krištáľovo-čistej vode a urobte niečo pre svoje zdravie v Aquarelax Dolný Kubín. Jediný celoročne otvorený plavecký nerezový bazén o dĺžke 25 m a nový relaxačný bazén. Súčasťou bazénu a jeho okolia sú: bublinkovače,masážne lehátka,vodný hríb,masážne trysky,divoká rieka, hojdací záliv, ostrov, 2 Vírivé vane, 4 vyhrievané lavic, 2 fontánky s pitnou vodou, relaxačná terasa na opaľovanie.

Kúpele Lúčky

Ležia v horskej, na juh otvorenej doline pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmorskej výške 621 m. Nachádzajú sa vo vzdialenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka. Kúpeľná liečba v Lúčkach patrí medzi najefektívnejšie liečebné metódy. Rozhodujúcim činiteľom pri komplexnej kúpeľnej liečbe je termálna minerálna voda kúpeľného prameňa Valentína o teplote 32 °C. V prirodzenej forme používaná v bazéne a po umelom ohriatí aj vo všetkých separátnych kúpeľoch. Minerálne termálne vody v kúpeľoch Lúčky sú klasifikované ako prírodné, liečivé, slabo mineralizované, síranovo-hydrouhličitanové, vápenato-horečnaté, uhličité vody, hypotonické, vlažné. Podľa tvorby ich chemického zloženia patria k vodám karbonato-sulfatogénneho charakteru.

Kúpalisko v Liptovskom Jáne

Leží v pohorí Nízke Tatry v Jánskej doline. V roku 1963 bol navŕtaný prameň Rudolf v hĺbke 95 m s teplotou 29,4°C. Termálny prameň Rudolf s teplotou 28 stupňov má vysoký obsah síry,čo mu dodáva priaznivé liečivé účinky na kožné problémy, choroby pohybového ústrojenstva, látkovej výmeny, ženské, nervové ale aj choroby srdca a ciev. Termálna voda v bazéne spolu s celou klímou má mimoriadne priaznivé účinky pri liečení nervových chorôb, chorôb pohybového ústrojenstva.

Prírodný wellness v pravom slova zmysle. Takto prebieha „kurírovanie“ v Kadi. Pohodička. Kúpeľ by mal trvať 20 minút.